WILHELM HABSBURG SUITE

ВІТАЄМО ВАС НА СТОРІНЦІ ПРИСВЯЧЕНІЙ ВИДАТНІЙ ОСОБИСТОСТІ, НА ЙОГО ЧЕСТЬ НАЗВАНО НАЙКРАЩИЙ НОМЕР BANKHOTEL.

Вільгельм фон Габсбурґ-Лотрінґен – праправнук імператора Леопольда ІІ та троюрідний небіж Франца-Йосифа І. Він народився 10 лютого 1895 р. поблизу м. Пула (Істрія, сучасна Хорватія) та закінчив 1915 р. Військову академію в Австрії.

Його військова кар’єра припала на Першу світову війну, коли в Австро-Угорській монархії відбулися величезні зміни. 1916 року помер його дядько-імператор, а престол зайняв небіж Карл І. Наприкінці 1918 р. Австро-Угорщина розпалася на кілька держав.

Це був час, коли на руїнах імперій нації починали будувати свої держави. Вільгельм фон Габсбурґ-Лотрінґен, якому було трохи більше за двадцять років, воював на чолі, зокрема, легіону Українських Січових Стрільців, перейнявся українською культурою, світоглядом. До українського життя, політики, а згодом й історії цей Габсбурґ увійшов як Василь Вишиваний.

Саме завдяки Василю Вишиваному нині Габсбурґи є єдиним у світі монаршим родом, який має серед своїх членів українця, який зі зброєю в руках боровся за самостійну Україну.

ДЛЯ ВАШОЇ ЗРУЧНОСТІ МИ РОЗМІСТИЛИ ЕЛЕКТРОННУ ВЕРСІЮ БРОШУРИ ПРО ЖИТТЯ ВІЛЬГЕЛЬМА ГАБСБУРҐА (ВАСИЛЯ ВИШИВАНОГО) ЗА ЛІНКОМ НИЖЧЕ.

АВТОРИ БРОШУРИ:

  • Євгеній Чернецький, кандидат історичних наук (Україна), доктор гуманістичних наук (Польща), провідний науковий співробітник Меморіального музею-садиби Івана Козловського
  • Наталія Вереснева, член Спілки журналістів України
  • Андрій Кобилянський, історик, докторант Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін), заступник директора ТО “Україна Інкогніта”

Брошура створена на замовлення власника BANKHOTEL Юткіна Вячеслава